Yukarı
Çık

TOPRAKLAMA DİRENCİ ÖLÇÜMÜ

İş güvenliği yasasına göre, işletmelerin topraklama dirençlerinin ölçümleri ve kaçak akım role testlerinin yılda bir defa yapılması zorunludur.

 

İş güvenliği yasasına göre, işletmelerin topraklama dirençlerinin ölçümleri ve kaçak akım role testlerinin yılda bir defa yapılması zorunludur.

 

T-N topraklama sistemi uygulanmış ve enerjisini kendi özel trafosundan temin eden işletmelerde bulunan makinaların dolaylı dokunmaya karşı,çevrim empedansları teknolojik cihazlarla ölçülmekte ve herhangi bir faz toprak arızasında, makinayı koruyan şalterin açma değerlerinin uygun olup olmadığı, ölçülen değere göre hesaplanmaktadır.Hesaplanan değere göre makinayı koruyan şalterin nominal akım değerinin uygun olup olmadığı raporda belirtilmektedir.

 

İşletmelerde bulunan bazı cihazların (Priz kombinasyon panoları, idari bina prizleri, ıslak zeminlerdeki prizler gibi..) doğrudan dokunmaya karşı kaçak akım rolesi korunması gerekmektedir.Doğrudan dokunmaya karşı,cihazların önüne monte edilen kaçak akım rolelerinin hangi arıza akımında ve hangi zamanda açtığı test edilerek, iş güvenliği yasasına göre kaçak akım rolesinin çalışıp çalışmadığı raporda belirtilmektedir.

37

YILLIK
DENEYİM

Taahhut, Proje, Mühendisslik Müşsavirlik, Bakım, 1987`den Günümüze...

1987 Yılında kurulan firmamız elektrik sektöründe; sanayi kuruluşlarının OG-AG şalt tesisleri, ENH tesisleri, fabrika iç tesisatlarının proje, taahhüt, mühendislik ve müşavirlik hizmetlerini gerçekleştirmektedir.

Alaaddinbey Mah. 628.Sok. Elektromekanik İş Merkezi
No:3/C Nilüfer, Bursa

Tüm Hakları Saklıdır. Copyright © 2024 Yalıtım Mühendislik
SiteMap  |  Tasarım : interbim.com